O mnie

 

Witaj w Coaching House !

 

Image

ICF PCC Coach, Mentor Coachingu, Superwizor, Trener CoachWise,  Coach grupowy. Doświadczenie zawodowe – sektor farmaceutyczny (TEVA).  Praktykę coachingową rozpoczęłam  w 2006, pracowałam dla: PriceWaterhouseCoopers, Delloite,  Johnson&Johnson,  Sandoz , Bayer Polska,  Polkomtel, Orange,  BRE, BGŻ, ING, mbank, BZWBK,  Xerox Polska, RWE Stoen, Tesco, Deutsche Bank,  JTI Polska, WBK, PZU, Medicover, Strabag, EDF Polska, Orlen. Pracuję w języku polskim i angielskim.

 

 

 

 

 

 

Dłużej o moim doświadczeniu  coachingowym

 

Coach – akredytowany w  International Coach Federation – na poziomie Proffessional Certified Coach od 2012 r. Od 2007  roku jestem  związana z profesjonalną akademią coachingu CoachWise S.A. Członek Rady Nadzorczej CoachWise S.A od 2010 roku.  Łącznie przeszłam około 200 dni szkoleń coachingowychi. Spędziłam około 2000 godzin pracy z klientem indywidualnym, głównie w biznesie. Jestem w trakcie przygotowania do certyfikacji na poziomie Master Certified Coach. Z wykształcenia filolog angielski (Uniwersytet Śląski, 1996) i PR-owiec (Akademia Ekonomiczna 2000). Zdobyłam certyfikaty kilku amerykańskich Instytucji Coachingowych – Future Achievement  International,  USA (Budapeszt 2004) – w dziedzinie Personal Leadership, Personal Life Coach; Coach Training Institute (CTI),  USA (Warszawa 2006), Coching Prowokatywny (F.Farelli – 2007), CoachWise, USA, Warszawa 2008, Coaching Relacji  ORSC  Fundamentals, USA (Warszawa, 2009), Conflict Coaching by Synergy (Kanada 2012), CoachWise Proficiency 2012 i 2015 r. Metodyka KepnerandFurier – 2016 r.  Mam przyjemność dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem na Podyplomowych Studiach Coachingu i Mentoringu, na Uniwersytecie  Łódzkim oraz  Polskim Uniwersytecie na Uchodźctwie w Londynie.

Jaki coaching?

Moją pasją jest praca nad rozwojem drugiego człowieka w formie zarówno pracy z grupą jak i indywidualnych sesji coachingowych, sesji mentoringowych dla osób przygotowujących się do akredytacji ACC i PCC, interwizji i superwizji. Posiadam duże doświadczenie w executive coachingu. Najczęściej pracuję z dyrektorami oddziałów i departamentów, dyrektorami sprzedaży, zarządami firm. Najczęściej towarzyszę moim klientom w przechodzeniu przez zmianę w obszarach rozwoju przywództwa, zarówno w nowej roli jak i w sytuacjach fuzji, konfliktu, budowania zespołów, „gaszenia pożarów”.

 

Swoim klientom  daję klucze do znajdowania radości życia, dzielę się z nimi  tym, że można… i wierzyć w nich niepoprawnie…  To co jest niezmienne w moim coachingu, to nastawienie na cel i poszerzanie samoświadomości klienta, rozciąganie jego pojemności emocjonalnej. To co daje mi poczucie przepływu w coachingu, to jest zmiana w  życiu klienta, jego odkrywanie, dochodzenie do celu, spełnienie. Moją najsilniejszą stroną jest moje ciepło, które z jednej strony roztapia lody „gór lodowych”,  a z drugiej daje bezpieczną przestrzeń do odkrywania nowego…Tak, i…. klienci kochają mnie za moją autentyczność, ciepło i dzikość, mniej lub bardziej odkrytą… Dlaczego wybierają ??? –  może  za to kim jestem, za silną obecność, za swoisty  leadership,  za to, że czuję się ze sobą dobrze i jestem dosyć nieprzewidywalna ???

 

Metodologicznie łączę wodę z ogniem, styl co-aktywny oparty w 100 % na intuicji, emocjach i wartościach z biznesowym CoachWisem,  zakrapianymi twardymi modelami biznesowymi (Lencioni, Blanchard, Pipe-line, KepnerandFurier etc.) oraz elementami wiedzy domenowej z biznesu, zarządzania i psychologii.  Jedno jest pewne, jestem sobą na 100 %, co daje moim klientom przestrzeń do odkrywania siebie.

 

Ja jako trener

Trener biznesu od 2002 roku. Prowadzę treningi i coaching w języku angielskim. Po ukończeniu Szkoły Trenerów Instytutu Coachingu (300 godzin pracy warsztatowej), rozpoczęłam swoją praktykę trenerską dla zespołu sprzedaży ówczesnej Polfy Kutno w obszarach treningów sprzedaży oraz sztuki wystąpień publicznych, prezentacji i  strategii marketingowych. Przez dziesięć lat zdobywałam doświadczenie w  branży farmaceutycznej. Posiadam duże doświadczenie w działach sprzedaży, marketingu i HR. Obsługiwałam dział sprzedaży, jako  trener i  coach wewnętrzny. Odpowiadałam  za współtworzenie polityki szkoleniowej oraz coaching w firmie TEVA Pharmaceuticals. Od 2007 związana z Coaching Center – akademią otwartą, kształcącą profesjonalnych coachów. Zdobyłam licencję trenerską akredytowanego przez ICF programu CoachWise™ Essentials, Equipped oraz Group CW Essentials (coaching grupowy).  Jako trener specjalizuje się również w przywództwie (transformacyjnym, sytuacyjnym, pipe-line, coachingowym) oraz wszelkich kompetencji komunikacyjnych takich jak udzielanie feedbacku, rozmowy z pracownikami, komunikacja z zespołem, wystąpienia publiczne,  praca z grupą. Do tej pory pracowałam z organizacjami w sektorach

Farmaceutycznym: Teva Pharmaceuticals, Johnson&Johnson, Ratiopharm, Sandoz, Bayer Polska,  Pfizer, Jansen Cilag, Biovet Drwalew, Medicover, Angelini.

Telekomunikacyyjnym i IT: Polkomtel, Orange, Netia, Tieto, Allegro

Finansowym: Bank BRE, BGŻ, Kredyt Bank, Deutsche Bank, Kredyt Bank, mBank, Bank Zachodni WBK, PZU, Provident,  Generali, Allianz

Inne: Xerox Polska, Strabag, RWE Stoen,  Japan Tobaco International Polska, Arla Polska. DBM Polska, On Board PR, San Marcos.

 

Jaką jestem  osobą?

Jestem osobą pełną entuzjazmu, kocham ludzi i wierzę w nich. Cenię poczucie profesjonalizmu w tym co robię i nie stronię od poczucia humoru. Jestem osobą pełną empatii i ciepła, choć bardzo silnie nastawioną na realizację celów. W życiu prywatnym, mama dorosłego syna. Najchętniej spędzam czas spotykając się z przyjaciółmi, odwiedzając nieznane miejsca . Kocham taniec, muzykę, film.  Moją pasją jest uczenie się nowych rzeczy, tłumaczenie symultaniczne w języku angielskim oraz pomoc humanitarna w Afryce (mojauganda.wordpress.com).

Zapraszam do kontaktu

Joanna Lidia Baranowska