O mnie

 

Witaj w Coaching House !

 

Image

Joanna L. Baranowska

  ICF MCC Coach, Mentor Coachingu, Superwizor,

Trener  CoachWise,  Coach grupowy, 

 konsultant  7 języków życia  

konsultant myView360 

 

 

 

 

 

 Zawodowo jestem coachem i trenerem coachingu i mentoringu.

Od 12 lat wspieram ludzi i organizacje w obszarach przywództwa w momencie   zmiany. Pracuję z liderami silnych marek z listy 500 Fortune według magazynu Forbes. Najczęściej z dyrektorami oddziałów i departamentów, dyrektorami sprzedaży, członkami zarządów, którzy:

– znaleźli się nowej roli przywódczej (on board coaching) – doświadczająprzechodzenia przez zmianę

– budują zespoły

– stają w obliczu konfliktu

– pracują nad swoimi relacjami

Specjalizuję się w różnych rodzajach przywództwa: transformacyjnym, sytuacyjnym, pipe- line, coachingowym. Ponadto, prowadzę grupowe sesje coachingowe dla firm i facylitacje dla zespołów. Jestem doświadczonym egzaminatorem i mentorem dla osób przygotowujących się do akredytacji ACC i PCC. Pracuję w języku polskim i angielskim.

Jak pracuję?

Metodologicznie łączę styl co-aktywny oparty w 100% na intuicji, emocjach i wartościach z biznesowym podejściem CoachWise, trzymając się twardych modeli biznesowych (Lencioni, Blanchard, Pipe-line, KepnerandFurier etc.) i stosując elementy wiedzy z biznesu, zarządzania i psychologii. Jestem ekspertem kompetencji komunikacyjnych, stosując odpowiednie do okoliczności metody, m.in. udzielanie feedbacku, rozmowy z pracownikami, komunikacji z zespołem, wystąpień publicznych.

Moi Klienci

Miałam przyjemność współpracować z korporacjami z sektorów:

Farmaceutycznego: Teva Pharmaceuticals, Johnson&Johnson, Ratiopharm, Sandoz, Bayer Polska, Pfizer, Jansen Cilag, Biovet Drwalew, Medicover, Angelini, Sieć Aptek Hebe.

Telekomunikacyjnego i IT: Polkomtel, Orange, Netia, Tieto, Allegro
Finansowego: Bank BRE, BGŻ, Kredyt Bank, Deutsche Bank, mBank, Bank Zachodni WBK

obecnie Santander, PZU, Provident, Generali, Allianz
Budowlanego, Paliwowo – Energetycznego: Strabag, Budimex, RWE Stoen, Orlen.

Pozostałe: Xerox Polska, Japan Tobaco International Polska, Arla Polska, DBM Polska, On Board PR, Kompania Piwowarska.

Doświadczenie

Przez dziesięć lat zdobywałam doświadczenie w branży farmaceutycznej w działach sprzedaży, marketingu i HR z konsekwencją powiększając swoje kompetencje, które ukierunkowałam na pracę najpierw trenera działu sprzedaży w Polfie Kutno, a następnie coacha wewnętrznego. Moje starania zostały docenione, a nagrodą było powierzenie mi zadania współtworzenia polityki szkoleniowej oraz coachingu w firmie TEVA Pharmaceutical. Byłam odpowiedzialna za tworzenie szkoleń z zakresu sprzedaży, sztuki wystąpień publicznych, prezentacji i strategii marketingowych. Szlifowanie nabytych kompetencji w korporacji oraz poszerzanie wiedzy doprowadziły mnie do miejsca, w którym spełniam się zawodowo jako coach, trener i facylitator.

ICF MCC Coach, Mentor Coachingu, Superwizor, Trener CoachWise, Coach

Zdobyłam certyfikaty trenera biznesu w 2002 r. oraz licencję trenerską akredytowanego przez ICF programu CoachWiseTM Essentials, Equipped oraz Group CW Essentials (coaching grupowy). Od 2007 roku jestem związana z profesjonalną akademią coachingu CoachWise S.A., kształcącą profesjonalnych coachów. Jestem coachem akredytowanym w International Coach Federation – na poziomie Proffessional Certified Coach od 2012 r., od 2010 r. jestem członkiem Rady Nadzorczej CoachWise S.A.

Spędziłam ponad 2000 godzin pracy w coachingu indywidualnym i grupowym głównie w biznesie. Jestem w trakcie przygotowania do certyfikacji na poziomie Master Certified Coach.

Ukończyłam kilka Szkół Coachingowych:

 •   Future Achievement International, USA (Budapeszt 2004) – w dziedzinie Personal Leadership, Personal Life Coach;
 •   Coach Training Institute (CTI), USA (Warszawa 2006),

 •   Coching Prowokatywny (F.Farelli – 2007), CoachWise, USA, Warszawa 2008,

 •   Coaching Relacji ORSC Fundamentals, USA (Warszawa, 2009),

 •   Conflict Coaching by Synergy, Kanada (Warszawa 2012),

 •   CoachWise Proficiency 2012 i 2015 r.

 •   Metodyka KepnerandFurier – 2016 r.

 •   Coaching Rising Summit – 2017 r.

  Mam przyjemność dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem na Podyplomowych Studiach Coachingu i Mentoringu, na Uniwersytecie Łódzkim, Wyższej Szkole Handlowej SGH oraz Polskim Uniwersytecie na Uchodźctwie w Londynie.

  Z wykształcenia filolog angielski (Uniwersytet Śląski, 1996) i PR-owiec (Akademia Ekonomiczna 2000).

  Silne Strony

  Wynik testu talentów Gallupa, międzynarodowego Instytutu specjalizującego się w diagnozie talentów, potwierdzają właściwy wybór drogi zawodowej oceniając moje najsilniejsze strony w obszarze komunikacji, nawiązywania relacji, indywidualizacji, elastyczności, organizacji i optymizmu.

  Ludzie z którymi pracuję doceniają przede wszystkim moje nastawienie na cel, połączone z dużą uwagą na drugiego człowieka.

  Fascynuje mnie człowiek i jego transformacja.

  Pasje i codzienność

  Prywatnie jestem mamą dorosłego syna. Najchętniej spędzam czas spotykając się z przyjaciółmi i odwiedzając nieznane miejsca. Kocham taniec, muzykę, film. Moją pasją jest uczenie się nowych rzeczy, tłumaczenie symultaniczne w języku angielskim. Aktywnie prowadzę pomoc humanitarną w Afryce (mojauganda.wordpress.com) i kto wie, może na emeryturze tam właśnie osiądę.

  Moim mottem zawodowym jest wypowiedź Nelsona Mandeli:

  „Najbardziej lękamy się nie tego że jesteśmy za słabi, najbardziej lękamy się tego że jesteśmy ponad miarę potężni ! (…) Pomniejszając się nie służymy światu ! (…), a kiedy pozwalamy świecić naszemu światłu, nieświadomie pozwalamy na to samo innym…”